Coordonator ofertare produse metalurgice (COPMS)

Eurojobs Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-activitati de vanzare si comerciale: ofertare, trimitere cote catre clienti, estimare, negociere, administrare contracte, coordonare livrari si transporturi, etc.;
-mentinerea corespondentei de vanzari;
-participare la targuri, expozitii si alte reuniuni de profil pentru a stabili noi contacte;
-dezvoltarea ulterioara a echipei de vanzari;
-administrarea portofoliului de clienti si extinderea numarului acestuia;
-realizarea target-urilor anuale de vanzari ale companiei.

CERINTE

-buna cunoastere a otelurilor speciale conform normelor europene;
-limba germana preferabil, alternativ limba engleza;
-corespondenta comerciala;
-cunoasterea pietei locale de oteluri speciale (avantaj)
-studii superioare: Facultatea de Metalurgie (preferabil ) sau domeniu tehnic;
-cunostinte operare calculator foarte bune;
-permis carnet conducere B

BENEFICII OFERITE

-salariul se va negocia in functie de nivelul de pregatire si experienta

Companie renumita in Austria, cu o vasta experienta in domeniul resurselor umane, cauta pentru clientul sau, o companie multinationala, de origine germana, din domeniul metalurgic, un coordonator ofertare produse metalurgice.