Coordonator ofertare produse metalurgice

EUROJOBS Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul potrivit va avea urmatoarele responsabilitati:

-activitati de vanzare si comerciale: ofertare, trimitere cote catre clienti, estimare, negociere, administrare contracte, coordonare livrari si transporturi, etc.;
-mentinerea corespondentei de vanzari;
-participare la targuri, expozitii si alte reuniuni de profil pentru a stabili noi contacte;
-dezvoltarea ulterioara a echipei de vanzari;
-administrarea portofoliului de clienti si extinderea numarului acestuia;
-realizarea target-urilor anuale de vanzari ale companiei.

Companie specializata in distributia de centre de prelucrare verticale si orizontale si service TTC are nevoie de un specialist coodonator tehnic si vanzari.
Principale responsabilitati:
- consultanta tehnica si comerciala
- vanzare de servicii
- servicii postvanzare
- mentinerea relatiilor cu clientii existenti la nivel tehnic
- ofertare, negociere
- administrarea contractelor internationale
- planificarea si organizarea proiectelor
- delegare si control al operatiunilor
- conceperea si urmarirea bugetelor
- new business si mentinerea portofoliului existent
- dezvoltarea produselor companiei
- raporteaza centrului din Viena

CERINTE

-buna cunoastere a otelurilor speciale conform normelor europene;
-limba germana preferabil, alternativ limba engleza;
-corespondenta comerciala;
-cunoasterea pietei locale de oteluri speciale (avantaj)
-studii superioare: Facultatea de Metalurgie (preferabil ) sau domeniu tehnic;
-cunostinte operare calculator foarte bune;
-permis carnet conducere B

BENEFICII OFERITE

-salariul se va negocia in functie de nivelul de pregatire si experienta

Companie renumita in Austria, cu o vasta experienta in domeniul resurselor umane, cauta pentru clientul sau, o companie multinationala, de origine germana, din domeniul metalurgic, un coordonator de vanzari.