Coordonator national de vanzari

OPTICRIS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la definirea obiectivelor si target-ului de vanzari
- Raspunde de indeplinirea target-ului de vanzari (acoperire zonala, cantitati, distributie, promotii etc.)
- Responsabil pentru coordonarea personalului de vanzari:
- agenti de vanzari, depozit, departament relatii clienti, furnizori
- experienta de conducere a unui colectiv de minim 30 angajati in domeniul vanzarii

- Monitorizeaza si controleaza costurile operationale de mentinere a fortei de vanzari
- Asigura respectarea politicilor si procedurilor companiei in mod coerent
- Organizeaza si coordoneaza evenimente de vanzari
- Identifica noi oportunitati de business
- Delegatii interne si externe, furnizori, clienti

CERINTE

- Studii superioare
- Experien¿¿ relevant¿ în vânz¿ri (min. 2 ani in pozitii similare RSM, KAM)
- Abilit¿¿i de comunicare, negociere, prezentare, rela¿ionare
- Capacitate de analiz¿ ¿i sintez¿
- Dezvoltarea si executarea planului de vanzari
- Abilitati de planificare si organizare
- Cuno¿tin¿e de utilizare PC
- Permis de conducere categoria B
- Disponibilitatea deplasarii in tara si strainatate
- Cunostinte limba engleza - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Masina
- Telefon
- Training-uri profesionale
- Bonusuri

- Pachet salarial deosebit de atractiv
- Posibilitati de promovare
- Oportunitatea de a lucra intr-o firma de prestigiu in domeniu

Compania Opticris, parte a Grupului Cris, este lider de piata in domeniul opticii medicale din Romania. Unic reprezentant in Romania al marcilor: Chanel, Bvlgari, Versace, Burberry, Dolce&Gabanna, Prada, Ray Ban, DKNY, Miu Miu, Vogue, Versus, Persol, Byblos.