Coordonator national de vanzari

OPTICRIS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la definirea obiectivelor si target-ului de vanzari
Raspunde de indeplinirea target-ului de vanzari (acoperire zonala, cantitati, distributie, promotii etc.)
Responsabil pentru coordonarea personalului de vanzari:
agenti de vanzari, depozit, departament relatii clienti, furnizori
Monitorizeaza si controleaza costurile operationale de mentinere a fortei de vanzari
Asigura respectarea politicilor si procedurilor companiei in mod coerent
Organizeaza si coordoneaza evenimente de vanzari
Identifica noi oportunitati de business
Delegatii interne si externe, furnizori, clienti

CERINTE

Studii superioare
Experien¿¿ relevant¿ în vânz¿ri (min. 2 ani in pozitii similare RSM, KAM)
Abilit¿¿i de comunicare, negociere, prezentare, rela¿ionare
Capacitate de analiz¿ ¿i sintez¿
Dezvoltarea si executarea planului de vanzari
Abilitati de planificare si organizare
Cuno¿tin¿e de utilizare PC
Permis de conducere categoria B
Disponibilitatea deplasarii in tara si strainatate
Cunostinte limba engleza - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Masina
Telefon
Training-uri profesionale
Bonusuri

Pachet salarial deosebit de atractiv
Posibilitati de promovare
Oportunitatea de a lucra intr-o firma de prestigiu in domeniu

Compania Opticris, parte a Grupului Cris, este lider de piata in domeniul opticii medicale din Romania. Unic reprezentant in Romania al marcilor de ochelari vedere si soare: Luxotica, Chanel, Bvlgari, Versace, Burberry, Dolce&Gabanna, Prada, Ray Ban, DKNY, Miu Miu, Vogue, Versus, Persol, Byblos, Cris.