COORDONATOR MARKETING HOTEL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei, identificarea si atragerea de noi clienti;
*Dezvoltarea canalelor de vanzare (e-mail, fax, vanzare directa, invitatie vizita baza materiala etc);
*Analizeaza piata, studiaza ofertele concurentei, identifica nevoile clientilor;
*Dezvolta oferte turistice pentru potentialii clienti in functie de necesitati;
*Mentine si creeaza o colaborare cat mai buna cu agentiile de turism si cu companiile;
*Informeza seful ierarhic si se implica in modul de solutionare a eventualele reclamatii venite din partea clientilor;
*Promoveaza imaginea companiei intr-un mod profesionist (mod de adresare, tinuta, punctualitate etc);
*Realizeaza rapoarte privind situatia contractelor incheiate si a modului de derulare a acestora.

CERINTE

Cunostinte de marketing, determinare, intuitie;
-Experienta intr-un mediu de lucru competitiv;
-Capacitate de organizare si planificare;
-Excelente abilitati de comunicare, interrelationare si negociere;
-Persoana dinamica;
-Pregatit pentru lucrul sub presiune si rezistenta la stres;
-Cunostinte bune de operare in MS Office (Word si Excel);
-Aptitudini de comunicare verbala si scrisa intr-una in limba engleza;
-Orientare catre client;
-Disponibilitate pentru deplasari.