Coordonator Marketing

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA recruteaza pentru cea mai dinamica companie in segmentul de vanzare cu amanuntul a produselor pentru copii (haine, jucarii, puericultura, etc) din Romania, avand o retea proprie de magazine specializate in Bucuresti, Timisoara si Oradea.

Persoana cautata de clientul nostru va contibui la :
- dezvoltarea impreuna cu GM-ul a strategiei de marketing si promovare a companiei si implementarea acesteia;
- conceperea de planuri de marketing, implementarea si monitorizarea activitatilor de marketing;
- definirea unor noi concepte pentru imaginea companiei: web site, vitrina, ambalaje produse, broşuri de prezentare, afişe, pliante, etc. in mod independent sau prin coordonarea unor agentii;
- conceperea si organizarea de campanii promotionale pe produs/ segment pentru a sprijini obiectivele de vanzari;
- coordonarea si realizarea materialelor promotionale si monitorizarea impactului asupra vanzarilor;
- definirea si coordonarea realizarii grafice a reclamelor, articolelor de presa, etc
- realizarea studiilor de piata;
- relatia cu parteneri externi, contactarea potentialilor furnizori de servicii de marketing, agentii de publicitate, agentii de media - urmareste initierea si realizarea contractelor specifice.

CERINTE

- studii superioare (specializarea in marketing constituie un avantaj;
- experienta in marketing (de preferinta intr-o companie cu specific fashion, FMCG, distributie, retail sau in agentii de publicitate) - minim 2 ani;
- aptitudini de comunicare, planificare, organizare si stabilire a prioritatilor
- colaborare anterioara cu agentii de advertising, agentii de media - un avantaj;
- excelente abilitati de comunicare si relationare
- creativitate, initiativa si perseverenta;
- dinamism si spirit de echipa;
- bune cunostinte de operare PC (pachetul MS Office si navigare Internet), cunostintele de Adobe Photoshop, Corel, QuarkXpress, alte programe de grafica - constituie un avantaj;
- limbi straine: engleza avansat.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv bazat pe performante.
Oportunitate de dezvoltare impreuna cu compania intr-un mediu dinamic si profesionist.

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 14 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA.
Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Romania, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal,
- consultanta in resurse umane,
- training si dezvoltare.
Cei peste 150 de clientii cu care am construit parteneriate pe termen lung reprezinta aproape toate domeniile de activitate de pe piata româneasca. Iata numai câteva dintre companiile care au decis sa isi dezvolte resursele umane interne împreuna cu BIA: AIG Romania, BRD Groupe Societe Generale, BT Asigurari, Connex, Coca Cola, Danone, Elite, Lafarge, Microsoft, Porsche Romania, Rominserv, Xerox etc.