Coordonator Marketing

Agricover S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sustine forta de vanzari prin activitati specifice pentru atingerea targetului de vanzari;
- Isi aduce contributia la intocmirea business plan-ului;
- Organizeaza si supervizeaza prezentarile pentru clienti;
- Organizeaza evenimentele, seminariile si trainingurile pentru clienti cat si pentru forta de vanzari.
- Planifica si implementeaza strategia de marketing pentru a promova produsele si serviciile firmei in randul consumatorilor in cea mai buna maniera posibila;
- Obtinearea maximului de rezultate din investitiile de marketing;
- Identifica metode de a dezvolta produsele si serviciile frimei si a creste cota de piata;
- Formuleaza strategii de marketing specifice si in concordanta cu strategia generala a companiei ,
- Propune bugetul anual de marketing, planifica activitatile de marketing in concordanta cu obiectivele si strategiile de marketing, monitorizeaza cheltuielile vs. beneficii si recomanda metode pentru a maximize rezultatul fondurilor de promovare;
- Colaboreaza cu agentiile de publicitate si firmele de productie pentru realizarea productiilor TV, Radio si a materialelor POS.;

CERINTE

- Studii superioare (preferabil marketing);
- Minimum 2-3 ani experienta pe o pozitie similara (experienta in domeniul produselor agricole constituie un avantaj);
- Engleza fluent scris si vorbit;
- Cunostinte calculator (analiza date, prezentari, etc);
- Persoana cu abilitati de sinteza si comunicare, bun negociator;
- Persoana energica, cu dorinta de a-si asuma riscuri, capabil de a lucra sub presiune si orientat catre rezultate;
- Capabil de a lucra atat singur cat si in echipa;
- Permis de conducere cat. B valabil ;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru dinamic si oportunitati de dezvoltare.

DESCRIEREA FIRMEI

- achizitie/desfacere de cereale si seminte oleaginoase
- producere si comercializare uleiuri vegetale
- producere si comercializare seminte cereale