COORDONATOR LOGISTICA

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura operatiunile de import / export, transport si gestionare magazii ;
- Identifica modalitatile optime de transport, avizeaza intocmirea documentatiei necesare la vama : declaratii vamale, certificate de calitate, declaratii de conformitate ;
- Planifica costurile vamale si de transport, efectueaza analiza grupaj, raporteaza neconformitatile constatate ;
- Organizeaza si coordoneaza activitatile de transport intern si extern ;
- Se documenteaza privind legislatia in vigoare (isi actualizeaza cunostintele despre legi, norme de aplicare, etc) referitoare la activitatile departamentului ;
- Urmareste / avizeaza: comenzi, contracte, compensari de la furnizori / beneficiari ;
- Intocmeste documente / acte justificative cerute de DRV ;
- Intocmeste / avizeaza referate pentru eliberarea sumelor necesare vamuirii;
- Gestioneaza documentatia de insotire a marfii ;
- Defineste responsabilitatile si relatiile subordonatilor pentru realizarea sarcinilor ;
- Este responsabil cu intocmirea de contracte cu companiile de transport în vederea asigurarii unui flux de livrare corespunzator;
- Intocmeste analize ale activitatii desfasurate, propune modificari pentru imbunatatirea acesteia ;

CERINTE

Studii superioare tehnice.
Experienta minim 2 ani pe o pozitie similara.
Cunostinte temeinice privind derularea operatiunilor vamale in regim temporar, obtinerea autorizatiilor, evidenta lichidarii importurilor temporare, etc
Cunostinte limbii engleze la nivel avansat.
Cunostinte PC: MS Office ¿ Word, Excel, Internet.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie
Realizare panouri de:
- Distributie de joasa tensiune CA si/sau CC si control;
- Protectie si excitatie generator.