Coordonator librarie/Manager magazin carti

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea programului saptamanal de lucru pentru punctul de lucru;
Relatia cu furnizorii si partenerii in probleme care necesita implicarea angajatilor;
Verificarea conformitatii inregistrarilor contabile(avize, facturi de aprovizionare) si corectarea eventualelor neconcordante;
Delegarea responsabilitatilor admnistrative zilnice cand este cazul;
Intocmirea rapoartelor zilnice si lunare solicitate de contabilitate;
Responsabil pentru cashflow si corectitudinea stocului impreuna cu echipa sa;
Consilierea clientilor in procesul de vanzare;
Receptia si expunerea marfurilor;
Verificarea marfurilor receptionate si semnalarea oricaror diferente intre stocul fizic si cel consemnat in documentele de insotire;
Cunoasterea produselor si a procedurilor de lucru;
Intretinerea unui climat placut si distins pentru clienti;
Aranjarea produselor la raft si mentinerea ordinii acestora;
Incasarea contravalorii produselor achizionate de catre clienti;
Operarea in programul de gestiune a miscarilor din stocul de marfa;
Efectuarea inventarelor;
Informarea corecta a clientilor asupra produselor;
Respectarea procedurilor de lucru si a programului de functionare al librariei conform programarilor prealabile.

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Cunostinte de contabilitate specifica unui magazin;
Experienta obligatorie in coordonarea unui magazin (constituie un avantaj experienta de coordonare librarie);
Abilitati de negociere si comunicare cu furnizori, clienti;
Abilitati de coordonare si project management echipe de vanzari;
Spirit de initiativa si creativitate;
Cunostinte de limba engleza avansat.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix
TICHETE DE MASA, decontarea abonamentului pentru transport in comun, alte stimulente;

Agentia de recrutare VON Consulting este in cautarea unui Coordonator Librarie pentru clientul sau editura recunoscuta
pentru cartile destinate copiilor si tinerilor. Libraria ofera un nou concept, cu o prezentare eleganta si extrem de vizibila a
cartilor, pe o suprafata de peste 400 de metri patrati. Optzeci si cinci la suta din produsele librariei sunt reprezentate de carti,
diferenta consta in produsese de papetarie de foarte buna calitate.