COORDONATOR LANT MAGAZINE (Produse cosmetice de lux)

GREEN NET SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Coordonarea activitatii de vanzare in magazine:
- participa activ in procesul de recrutare personal;
- propune solutii si tehnici de vanzare pentru indeplinarea planului lunar;
- stabileste promotii, oferte speciale, campanii de brand/produs;
- urmareste permanent stocul, DRS, termene de expirare si propune solutii;
- organizeaza planul de training/brand si verifica lunar prin teste scrise si orale pregatirea teoretica a personalului;

2. Coordonarea activitatii de promovare a magazinelor/produselor:
- propune si realizeaza materiale promotionale (fliere, cataloage, altele);
- propune si supervizeaza realizarea de PR-uri in reviste, prezentari de game, lansari de produse etc.;

3. Coordonarea activitatii de merchandising:
- organizeaza si supervizeaza activitatea de merchandising pentru brandurile din magazin si propune solutii pentru rafturi, vitrine, gondole, pozitionare si afisaj promotii, oferte etc.;
- verifica aspectul interior si exterior al magazinului: curatenie, intretinere;

4. Monitorizarea concurentei:
- verifica preturilor de raft ale brandurilor concurente si propune solutii;
- monitorizeaza produsele noi aparute la concurenta;
- monitorizeaza activitatea de marketing a concurentei (oferte, promotii, reclame etc).

CERINTE

- Abilitati de coordonare, evaluare, planificare a activitatii;
- Experienta profesionala intr-un post similar de cel putin 1 an;
- Studii universitare (domeniul marketing/ economie reprezinta avantaj);
- Cunoasterea pietei produselor cosmetice - reprezinta avantaj;
- Abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizare, dinamism, flexibilitate, orientare catre client;
- Abilitatea de a identifica usor si de a intelege nevoile clientilor;
- Cunostinte limba engleza;
- Cunostinte operare PC;
- Disponibilitate deplasari in interes de serviciu (cu frecventa moderata).

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru atractiv (coordonarea unui lant de magazine de lux);
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial atractiv.

Import si distributie produse cosmetice si fito-terapeutice. GREEN NET este o companie membra a grupului de firme FARMEXIM - HELPNET - GREEN NET.