COORDONATOR INFRASTRUCTURA IT- multinational company

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestioneaza resursele de infrastructura: Active Directory, servere Windows/ Linux, retea core-network, retea de switch-uri de distributie si acces, legaturi WAN, in conformitate cu politicile de acces, de exploatare, de prioritizare si de securitate ale companiei;
- ofera cea mai buna solutie din punct de vedere tehnico-economic in conformitate cu politica interna a companiei pentru utilizatorii retelei informatice;
- Supervizeaz? si participa la realizarea proiectelor din cadrul biroului;
- urmareste si coordoneaza procesul de updatare, configurare, recofigurare si salvari de date de pe si pe serverele companiei conform cu politica de securitate.
- participa la elaborarea si implementarea procedurilor de lucru care descriu activitatea biroului;
ofera consultanta specifica clientilor interni.

CERINTE

studii superioare tehnice, certificari in domeniu;
- experienta tehnica 5 ani, de preferinta intr-o pozitie manageriala;
- cunostinte avansate Servere Windows 2000/2003, Active Directory administrare si configurare;
- cunostinte configurare hardware la servere;
- cunostinte despre virtualizare Windows/ Linux (de preferat cunostinte avansate Linux);
- instalare de aplicatii web (Apache/ IIS/ Tomcat) si /sau baze de date (MSSQL/ MySQL)
- cunostinte solide de arhitectura si exploatare retea LAN/ WAN;
- capacitate de organizare si planificare;
- orientare catre client si catre rezultat;
- capacitatea de a motiva o echipa si de a oferi suport
- implicare, proactivitate, atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
- Lucru intr-o echipa dinamica.