COORDONATOR IMPORTURI - Legume si Fructe Proaspete

DEPOZITUL DE LEGUME SI FRUCTE - membru RTC Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca esti un profesionist si doresti sa te alaturi unei echipe de profesionisti, vino alaturi de noi!
Persoana selectata va avea urmatoarele atributii:
- Coordonarea activitatii de importuri pentru legume si fructe proaspete;
- Negocierea contractelor cu furnizorii;
- Identificarea de noi furnizori;
- Monitorizarea si coordonarea activitatii de transport marfa.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa cunoasca piata produselor proaspete, si sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- Studii superoiare finalizate;
- Experienta relevanta de minim 1 an;
- Cunostinte privind activitatea de import - export;
- Cunostinte avansate MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
- Cunostinte avansate de limba engleza (o a doua limba de circulatie internationala constituie avantaj).

BENEFICII OFERITE

- Vei avea ca beneficii: un pachet salarial motivant, posibilitati de dezvoltare a carierei, integrarea intr-un mediu dinamic.

DLF este o firma tanara in plina expansiune, membra a RTC Grup, unul dintre cele mai mari grupuri romanesti si lider de piata in diferite sectoare de activitate.
DLF are ca principal domeniu de activitate colectarea, importul si distributia de legume-fructe proaspete productia agricola, importul si comercializarea de utilaje si echipamente agricole.
DLF va construi la nivel national, o retea de centre de colectare legume fructe, conform normelor europene.
Primul centru, deja functional, este situat la 30 km distanta de Bucuresti si este compus dintr-un spatiu de depozitare de 1500 mp, cladiri anexe (birouri si alte cladiri necesare desfasurarii acestei activitati).
Centrul este dotat cu masini de sortat, curatat si ambalat cartofi, rosii si alte produse agricole, legume si fructe.