Coordonator implementare ERP logistica / Business Analyst logistica

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza proiecte de implementare sau de mententanta ERP in domeniul logistic;
- Analizeaza si formalizeaza nevoile de business / procesele din perimetrul logistic;
- Este interlocutor atat pentru departamentul logistica, cat si pentru IT;
- Administrează procesele de logistica din centrele de distribuţie vehicule;
- Administrează procesele de flux internaţional;
- Realizează controlul calităţii proceselor logistice;
- Realizează caiete de sarcini pentru instrumentele necesare;
- Asigura implementarea proceselor respective.

CERINTE

- Inginer cu specializare in domeniul transporturilor / logistica sau IT;
- Experienta in domeniul implementarii ERP reprezinta un avantaj;
- Experienţa in domeniul logisticii reprezintă un avantaj;
- Cunoştinţe avansate de Franceza si Engleza ;
- MS Office – nivel avansat;
- Buna cultura industriala, capacitate de analiza si sinteza, rigoare.
- Capacitate de lucru in echipa si in transvers;
- Capacitate de analiza, sinteza si inovaţie;
- Spirit de iniţiativa;
- Capacitate de gestiune a timpului de lucru si de prioritizare;
- Capacitate de animare si de ascultare.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.