Coordonator Financiar

Montero Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la organizarea d.p.d.v. economic si financiar a firmei si asista celelalte departamente in luarea deciziilor din punct de vedere financiar; gestionarea si urmarirea actelor contabile; planificarea incasarilor si platilor;
- se subordoneaza si asista Directorul General pe probleme economico-financiare;
- asigura identificarea la timp a fenomenelor negative, a deficientelor de gestionare a activitatii unitatii si ia masurile cu caracter preventiv pentru asigurarea bunului mers a activitatii economico-financiare;
- realizarea de evidente financiare (debitori/creditori; plati/incasari, buget estimat/realizat);
- raportari financiare periodice catre managementul superior al companiei;
- gestionarea documentelor fiscale;
- managementul lichiditatilor;

CERINTE

- studii superioare de profil economic/financiar;
- minim 2 ani experienta in coordonarea unei activitati financiare;
- cunostinte de operare pe calculator;
- inteligenta peste nivelul mediu (capacitate de analiza si sinteza, memorie dezvolatata, judecata rapida, capacitate de deductie logica);
- usurinta in exprimarea ideilor;
- capacitate de relationare interumana;
- adaptare la sarcini de lucru schimbatoare;
- echilibru emotional.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesional si concurential;
- formare profesionala specializata;
- salariu motivant.

In cadrul M-grup isi desfasoara activitatea o serie de firme care activeaza in domenii diverse: imobiliar, resurse umane, finante-contabilitate, servicii de publicitate, servicii de asigurarea calitatii, productie de bunuri etc. De asemenea, in cadrul grupului s-a dezvolatat si un lant propriu de farmacii sub sigla REMEDIO. Venind in intampinarea pacientilor s-a decis editarea periodica a unei reviste ¿Remedio ¿ farmacia ta preferata¿ ¿ care a intrat in al II-lea an de viata datorita feedback-lui pozitiv primit din piata. O alta membra importanta a grupului este Montero Soft o companie furnizoare de produse si servicii informatice pentru farmacii si depozite de produse farmaceutice. Misiunea companiei este de a rezolva complet si coerent problemele de informatizare si comunicatii ale clientilor sai. De-a lungul timpului Montero Soft a beneficiat de o sustinere puternica din partea M-grup, unul dintre principalii importatori si distribuitori de produse farmaceutice din Romania. Incepand din 1998, acesta utilizeaza platforma PharmEc in toate activitatile proprii, ceea ce constituie o garantie ca platforma va fi mentinuta si perfectionata permanent. Un obiectiv important al politicii organizatiei M-grup in ceea ce priveste domeniul resurselor umane este acela de a asigura motivarea, stabilitatea si loialitatea personalului.