COORDONATOR EXPANSIUNE

City Pharma

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evaluarea oportunitatilor de expansiune conform Business Planului si a ofertelor identificate;
- Gasirea de locatii adecvate desfasurarii activitatii farmaciilor City Pharma;
- Analiza si evaluarea rentabilitatii locatiilor propuse din punct de vedere al potentialului acestora dupa un set de criterii stabilite;
- Coordonarea activitatii de pregatire a spatiului din momentul semnarii contractului de inchiriere pana la deschiderea efectiva a farmaciei;
- Mentinerea bunelor contacte cu autoritatile si cu furnizorii de servicii;
- Participarea la negocierea si renegocierea contractelor;
- Analiza costurilor aferente deschiderii de noi locatii vs buget alocat;
- Follow-up privind evolutia locatiilor deschise.

CERINTE

- Experienta profesionala de minim 3 ani pe o pozitie similara sau in gestionarea de proiecte de expansiune intr-o companie de retail(alimentar, nonalimentar, farmaceutic, bancar);
- Experienta in colaborarea cu agentiile imobiliare si real estate developers;
- Experienta in coordonarea de proiecte de anvergura;
- Studii superioare de preferinta juridice sau tehnice/constructii;
- Experienta in elaborarea de studii de fezabiliate si rentabilitate a unei locatii;
- Cunostinte privind legislatia specifica domeniului (preferabil cadrul juridic pentru deschiderea de noi farmacii);
- Cunostinte operare PC (Office, Power Point, Autocad este un avantaj);
- Permis de conducere categoria B, disponibilitate deplasari frecvente in teritoriu;
- Rezistenta la stres, disponibilitate pentru program prelungit;
- Abilitati de negociere, diplomatie, integritate si etica;
- Cunoasterea de preferinta a doua limbi straine de circulatie internationala la un nivel confortabil de conversatie.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, corelat cu experienta si performantele (masina de serviciu, laptop, telefon si sistem de bonusuri de performanta);
- Mediu de lucru placut si profesionist;
- Posibilitatea de dezvoltare a carierei.

Cu o experienta de peste 7 ani pe piata produselor farmaceutice din Romania, Hermes Pharma detine astazi o retea de peste 100 de farmacii in toate judetele tarii.
Incepand cu anul 2004, Hermes Pharma isi promoveaza lantul de farmacii sub brandul City Pharma, exprimand un nou concept de farmacie, deschis familiei tinere, dinamice, moderne. Sloganul - Prieteni de familie - reflecta intru totul aceasta directie.
City Pharma este farmacia care intelege cel mai bine nevoile pacientilor ei, oferindu-le exact ceea ce au nevoie intr-un cadru placut si prietenos, punand la dispozitia acestora un portofoliu diversificat si complet de produse: medicamente, parafarmaceutice, cosmetice, dermocosmetice, produse pentru ingrijirea si cresterea copiilor.
Calitatea serviciilor oferite pacientilor nostri se datoreaza faptului ca intreaga echipa City Pharma impartaseste acelasi set de valori: profesionalism, responsabilitate, calitate, corectitudine, incredere, implicare.
Competentele angajatilor nostri definesc succesul City Pharma.
Suntem o companie dinamica, aflata in plina dezvoltare, o companie care pune pe primul plan omul, fara de care obiectivele de business nu se pot atinge.