Coordonator Echipa Credit Controlling - Companie Petroliera, Bucuresti

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea unei echipe de Credit Control pentru persoane juridice (6-10 persoane),
- definirea strategiei de colectare impreuna cu managerul de departament,
- raspunde de atingerea obiectivelor stabilite pentru echipa,
- propunerea planului de training al agentilor din subordine,
- contribuie, impreuna cu echipa proprie, la implementarea proiectelor din domeniu,
- raportarea periodica asupra evolutiei proiectelor si a rezultatelor obtinute,
- evaluarea contractelor din perspectiva credit controlling,
- asistarea departamentelor vanzari si financiar.

CERINTE

- minim 3 ani experienta intr-un post similar,
- capacitatea de a face o modelare economica a unui client,
- experienta de coordonare echipa constituie avantaj,
- experienta cu lucrul pe baze de date Oracle,
- experienta in negociere constituie un avantaj,
- cunoasterea Microsoft Office (Outlook, Excel, Word, Power Point),
- diploma universitara in domeniul economic,
- stapanirea limbii engleze la nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial confortabil,
- implicarea intr-o echipa profesionista de succes,
- mediu de lucru modern intr-o multinationala de renume,
- lucru intr-una dintre cele mai mari 4 companii petroliere din Romania.

iQuest Consulting este o firma de consultanta in management, specializata in conducerea proiectelor de schimbare.

In cadrul misiunilor noastre de consultanta in dezvoltare organizationala, clientii nostri ne solicita sa realizam recrutari pentru pozitii de top si middle-management, cat si pentru pozitii de experti sau tehnicieni.

Clientii nostri sunt companii multinationale sau firme romanesti aflate in plina crestere, din domeniul productiei industriale, ingineriei, comertului si distributiei.