Coordonator departament vanzari

HR Training&Development

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea echipei de vanzari;
- asigura derularea corespunzatoare a activitatii de promovare a serviciilor firmei ;
- intocmirea rapoartelor lunare de vanzari si transmiterea acestora catre managerul general;
- organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea de gestionare a conturilor clienti de catre forta de vanzare, sintetizand informatiile actualizarea zilnica a arhivei clienti;
- monitorizeaza modul de derulare a relatiilor contractuale cu clientii fideli ai firmei;
- organizarea programului lunar al echipei de vanzari;
- organizarea si coordonarea activitatilor de participare a firmei la targurile si expozitiile de profil, nationale si internationale;
- identificarea, selectarea si propunerea cele mai potrivite canale media, locale, de difuzare a mesajelor publicitare;
- dezvoltarea profesionala a echipei de vanzari;

CERINTE

- experienta in vanzari de minim 3 ani
- experienta in coordonarea unei echipe de vanzari
- experienta in domeniul media/publicitate reprezinta un avantaj
- cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu -avansat
- absolvent studii superioare in orice domeniu
- absolvirea unor programe de formare in domeniul vanzarilor constituie un avantaj
- abilitati de comunicare , leadership, management

BENEFICII OFERITE

- oferta financiara deosebita
- training pe vanzari, negociere si comunicare
- coaching
- lucrul cu echipa tanara si motivata, intr-o companie unica in Romania ca domeniu de activitate
- beneficii suplimentare in functie de cifra de afaceri atinsa
- familiarizarea cu un sistem certificat pe standardul international ISO 9001:2000

Preocuparile noastre sunt legate de OM, de angajat dar si de manager. Intr-o piata cu o competitie acerba, numai cei mai buni isi vor asigura succesul. Oferim training si coaching, recrutare si selectie, dezvoltarea abilitatilor personale prin metode specifice .

Recrutam pentru o companie romaneasca recunoscuta in piata, care dezvolta proiecte de media. Tehnologia utilizata este de ultima generatie, echipa este formata din specialisti in domeniu. Compania detine cea mai mare fabrica de produse media pe format CD, DVD din Romania.