COORDONATOR DEPARTAMENT RELATII PUBLICE SI COMUNICARE - companie domeniul aeronautic

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o importanta companie din domeniul aeronautic ce realizeaza proiectare in domeniul aviatiei si in constructii hidro-energetice. Este parte a uni grup industrial de succes cu capital si management integral romanesc. Companiile din grup sunt organizate in cinci divizii:
Divizia Constructii de Masini, Divizia Utilaje Speciale, Divizia Chimica, Divizia Celuloza si Hartie, Divizia Textila.

Descrierea postului:

- elaborarea strategiei de relatii publice si comunicare;
- promovarea imaginii si a profilului Grupului;
- elaborarea de analize de media;
colaboreaza permanent cu companiile din cadrul Grupului;
persoana dinamica, cu aptitudini de lider;
disponibilitate pentru deplasari si program prelungit.

CERINTE

- studii superioare in domeniu (sau specializare);
- experienta minimum 5 ani intr-o pozitie similara;
- foarte bune abilitati manageriale, de comunicare, negociere si organizare;
- initiativa, creativitate, dinamism, spirit de echipa, flexibilitate;
- bune abilitati de operare PC;
- limba engleza (nivel avansat);
- cunoasterea altor limbi straine si detinerea permisului de conducere constituie un avantaj;
- absolvent MBA Codecs Managementul Relatiilor cu Clientii.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.