COORDONATOR DEPARTAMENT JURIDIC

IMPACT Developer & Contractor

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Planifica, verifica si indruma activitatea personalului din subordine;
- Analizeaza permanent necesitatile de munca cu caracter juridic si stabileste, impreuna cu Directorul Juridic, necesarul de externalizari;
- Stabileste, impreuna cu Directorul Juridic, obiectivele departamentului aferente consilierilor juridici si monitorizeaza indeplinirea acestora;
- Organizeaza si coordoneaza activitatea de realizare a procedurilor de lucru;
- Stabileste si propune Directorului Juridic necesarul de training pentru consilierii juridici din subordine;
- Face analize de risc juridic asupra diverselor activitati din cadrul societatii si realizeza controale ale acestor activitati;
- Analizeaza permanent solutiile pronuntate de instantele judecatoresti, iar in cazul in care acestea sint nefavorabile, realizeaza rapoarte cu privire la identificarea cauzelor care au condus la solutii, propunand remedierea acestora;
- Participa la Adunarea Generala a Actionarilor in calitate de secretar;
- Coordoneaza activitatea de realizare a situatiilor de natura juridica ce sunt necesare procesului de audit extern.

CERINTE

- Studii: Facultatea de Drept;
- Experienta minim 3 ani pe un post cu responsabilitati similare;
- Cunostinte operare PC si limba engleza nivel avansat;
- Abilitati de planificare si organizare;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Leadeship, persuasiune, atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Conditii de lucru intr-un mediu provocator si profesionist;
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala prin intermediul programelor de training;
- Salariul este negociabil, in functie de experienta si realizari;

IMPACT Developer & Contractor este o societate comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul dezvoltarii imobiliare. A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
Principalele categorii de servicii oferite sunt:
- dezvoltarea si contractarea de locuinte individuale si apartamente in propriile ansambluri rezidentiale;
- dezvoltarea si contractarea de spatii de birouri clasa A.