COORDONATOR DEPARTAMENT COMERCIAL- MARKETING- domeniu tehnic

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestionarea tuturor contractelor existente
- monitorizarea derularii contractelor cu clientii
- mediere pentru rezolvarea diferitelor probleme legate de contracte
- participarea la negocierea contractelor cu clienti noi, cu accent pe argumentarea clauzele specifice Grupului
- actualizarea periodica a contractelor, acest fapt insemnand negocierea modificarilor contractuale in functie de evolutia pietei, dar si de noile nevoi ale clientilor
- mentinerea unor relatii de colaborare excelente cu partenerii de afaceri in scopul fidelizarii acestora
- identificarea oportunitatilor de dezvoltare pe piata specifica, identificarea noilor clienti
- elaborarea studiilor de piata, business planurilor, studiilor de fezabilitate
- participarea, in colaborare cu alti colegi din departament si din alte departamente la elaborarea documentelor de participare la licitatii
- adoptarea deciziilor manageriale potruvite pentru indeplinirea in conditii de eficienta maxima a strategiei de vanzari a firmei
- analizarea cererilor de oferta, comenzilor, ofertelor si semnarea contractelor de vanzare-cumparare impreuna cu echipa de conducere, etc.
- efectuarea trainingurilor in vederea specializarii personalului de vanzari;
- evaluarea personalului de vanzari din punct de vedere al cunostintelor legate de produse, de procesul de vanzare;
- realizarea de cercetari de piata ; colectarea de date, sortarea si analizarea informatiilor despre politici de preturi, produse & servicii oferite, canale de distributie si promovare
- construirea bugetelor de marketing

CERINTE

- studii superioare in domeniul marketingului;
- absolvent MBA Codecs Managementul Relatiilor cu Clientii;
- experienta min 5 ani intr-o pozitie similara;
- cunostinte privind cercetarea de piata;
- cunostinte foarte bune de limba engleza;
- cunostinte foarte bune de operare PC (in special Excel si PowerPoint);
- cunostinte foare bune de analiza statistica;
- abilitati excelente de prezentare, abordare analitica;
- capacitate de exprimare in scris fluenta, coerenta

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.