COORDONATOR CURIERO POST

CURIERO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza activitatea de sortare, prelucrare si livrare a trimiterilor postale;
- Acorda asistenta salariatilor din subordine si organizeaza sesiuni de instruire;
- Intocmeste evidente zilnice a iesirilor si intrarilor pentru fiecare angajat aflat in subordine;
- Dispune cercetarea si analiza reclamatiilor;
- Se implica in procesele de recrutare, evaluare a performantei, dezvoltare si motivare a angajatilor din subordine pentru a se asigura ca exista resursele necesare mentinerii sau ridicarii standardului impus de Companie;
- Tine evidenta personalului din subordine si intocmeste toate documentele aferente (pontaj,salarizare,condica prezenta etc.);
- Analizeaza traseele comisionerilor pentru a asigura o acoperire optima a ficarei zone desemnate, luand in calcul volumul de munca si situatiile posibile din trasee;
- Analizeaza periodic si regulat datele operationale pentru a identifica cand si unde judetul se incadreaza sau nu in parametrii de performanta stabiliti ;
- Se ocupa de asigurarea necesarului admnistrativ pentru intreg personalul de pe cuprinsul judetului;
- Efectueaza periodic controale in teren pentru a se asigura de buna desfasurare a activitatii livratorilor din judet;
- Creaza si emite rapoarte de performanta catre superiori,la cererea acestora,periodic sau cand este necesar cu privire la performanta serviciului individual si colectiv, calitatea serviciilor oferite de companie.

CERINTE

- Studii medii/ superioare;
- Experienta intr-o functie de coordonare a unei echipe (minim 5 angajati) minim 1 an;
- Experienta intr-o companie postala, de curierat sau de distributie;
- Permis auto categoria B (categoria C constitue avantaj) mimin 1 an;
- Abilitati de comunicare si organizare
- Cunostinte PC - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, corelat cu experienta si performanta
- telefon serviciu
- posibilitati reale de promovare si dezvoltare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

CINE ESTE CURIERO?

Curiero activeaza pe piata de curierat intern in sistem door-to-door din 2003.

Este o companie in plina dezvoltare care in cei 3 ani de activitate a reusit sa ajunga in primele 3 firme de curierat din Romania.
Serviciile oferite includ: curierat national in sistem door-to door cu livrare in 24 h, servicii postale, cargo si de curierat rapid local (in Bucuresti si in cateva localitati importante din tara).

Curiero dispune de o retea de 74 de agentii în marile orase din tara, de un parc auto adaptat nevoilor de transport si de o structura a rutelor si a depozitelor inovatoare pentru România.

Prin toate demersurile sale, Curiero incearca sa obtina excelenta in procesele interne si serviciile oferite.

CURIERO Cu simt de raspundere !

E-mail : hr@curiero.ro
Fax : 031.805.4670
Tel : 0728.818.592