COORDONATOR COMENZI EXPEDITII MARITIME

DELAMODE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Lansarea comenzilor catre furnizori.
- Pregatirea / intocmirea instructiunilor pentru emiterea documentele specifice expeditiilor FCL / LCL.
- Cooperarea cu agentii Delamode din porturi incarcare / destinatie.
- Monitorizarea desfasurarii transporturilor maritime.
- Sprijina si colaboreaza cu serviciul vanzari din cadrul departamentului.
- Actualizare permanenta a inregistrarilor/rapoartelor de activitate.
- Raporteaza sefului departamentului de expeditii maritime.

CERINTE

- Experienta minima in domeniu - 3 ani.
- Cunostinte temeinice in domeniul expeditiilor internationale de marfa pe cale maritima( Transporturi combinate, Transporturi multimodale, FCL / LCL).
- Cunostinte operatiuni / documentatie / reguli si legislatie nationala/internationala in domeniu.
- Cunostinte in domeniul transporturilor rutiere internationale reprezinta un avantaj.
- Experienta in desfasurarea activitatii pe baza de obiective si termene.
- Limba engleza: scris / vorbit - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Negociabil.

Companie internationala care ofera solutii integrate de logistica / Expeditii internationale (terestre,aero si maritime)/ Livrari si colectari locale / Antrepozitare si depozitare / Servicii vamale.