COORDONATOR CENTRU REGIONAL

Agentia Nationala pentru Romi

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerintele Postului:

• Capacitate si experienta in conducerea echipelor de lucru, gestiuni economice si resurse umane.
• Cunostinte referitoare la piata muncii, la sistemele de formare ocupationala si la sistemul educativ.
• Experienta in planificara si gestionarea cursurilor de formare
• Experienta si cunostinte referitoare la functionarea companiilor: politici de personal.
• Experienta su cunostinte referitoare la mediere interculturala si orientarea profesionala..
• Experienta in mediile asociative si interventie in programele de colaborare cu Administratie Publica.
• Disponibilitate pentru a calatori intre Romania si Spania ( ocazional)

Functiile postului:

• Coordonarea si gestioanrea unei echipe de educatie, de formare profesionala si de plasare pe paiat muncii
• Planificacarea si gestionarea actiuniilor operationale.
• Mentinerea relatiilor institutionale cu organsimele publice si private, in legatura cu educatia, formarea profesionala si locurile de munca.
• Sprijinirea si monitorizarea echipei regonale de implemetare:
• Crearea de trasee personalizate de educatie, formare si plasare pe piata muncii.
• Utilizarea resurselor existente la nivel regional in educatie, formare si plasare
• Procesul de sustinere a cautarii active a unui loc de munca.
• Intermediere intre companii.
• Coordonare cu restul echipei de implementare.

Contract de munca perioda determinata
2 ani (01 februarie 2009 – 31 ianuarie 2011)
Norma intreaga – 8 ore.
Salariu brut/luna: 1.600 - 1.700 euro (aproximativ)

CERINTE

• Licentiat in in Stiinte Sociale, Juridice sau Psihosociale
• Experienta minim 2 ani intr-un post similar
• Experienta in gestionarea programelor europene si/sau programelor socio –ocupationale adresate populatiei de etnie roma.

Note
• Motivatia de a lucra intr-o echipa multiculturala, multidisciplinara si competitiva
• Program de lucru full time
• Rezistenta la stres
• Cerinta de a respecta termenele limita.
• Cunoasterea elementelor specifice ale culturii rome.

Va rugam la trimiterea CV- ULUI, sa specificati optiunea pentru post(uri)

PROGRAMUL OPERAtIONAL SECTORIAL DEZVOLTAREA RESURSELOR UMANE (POS DRU)
Agentia Nationala pentru Romi impreuna cu Fundatia Secretariado Gitano Spania implementeaza proiectul „Impreuna pe piata muncii” cu finantare din Fondul Social European
Impreuna pe piata muncii”, va fi implementat pentru o perioada de 2 ani (2008-2010), In 8 localitati din Romania (una din fiecare regiune).