Coordonator birou de internari

SC PROMED SYSTEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza biroul de internari;
- Intampina pacientii, ii indruma si le ofera suport acestora pe durata prezentei lor in clinica;
- Intocmeste fisa de prezentare si fisele de observatie;
- Anunta medicii si asistentii medicali referitor la procedurile ce urmeaza sa fie efectuate conform programarilor;
- Tine legatura atat cu medicul cit si cu pacientul, telefonic si prin email;
- Informeaza pacientul despre program, costuri, interventii;
- Programeaza interventiile saptamanale impreuna cu medicii specialisti si le prezinta la Raportul de garda
- Furnizeaza cu promptitudine si amabilitate informatiile solicitate de pacient;

Postul este pentru punctul de lucru Wellborn Baneasa.

CERINTE

- Grija fata de pacienti prin atentia la detalii, acuratetea informatiilor furnizate si intelegerea responsabilitatii pe care o are in inregistrarea, prelucrarea si distribuirea corecta si completa a informatillor personale /medicale ale acestora;
- Bune abilitati de comunicare;
- Atitudine pozitiva si concilianta in relatia cu pacientii si colegii;
- Atentie la detalii, spirit de ordine si de observatie;
- Orientat spre munca in echipa;
- Este stimulat de activitatea in domeniul medical si de permanenta imbunatatire a proceselor, fluxurilor de lucru etc.
- Experienta de minim 2 ani in domeniul administrativ (domeniul medical constituie un avantaj)
- Cunostinte solide de MS Office (avantaj cunoasterea de aplicatii medicale)
- Abilitatatea de a lucra intr-un mediu divers si dinamic, gestionand mai multe sarcini simultan.

BENEFICII OFERITE

Asteptam aplicatia ta daca iti doresti:
• Un mediu de lucru confortabil si stimulativ si o echipa profesionista si deschisa care sustine invatarea continua;
• Instrumente de lucru performante: tehnologie de ultima generatie, automatizare, echipamente premium;

Rețea Medicală Wellborn este formată din spitale, clinici și centre de excelență, un brand Românesc care funcționează de peste 20 de ani.

Spitalul Wellborn Baneasa este primul spital de fertilitate si medicina materno-fetala din Romania, deschis in Bucuresti de la sfarsitul lunii noiembrie 2013.