COORDONATOR ASISTENTA-BROKER IN ASIGURARI-REASIGURARI OK

MEDIA MARKET - HUMAN RESOURCES AGENCY

Job expirat

RESPONSABILITATI

CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL ACESTUI ANUNT:
-SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
- APLICATIILE PE INTERNET SUNT INSUFICIENTE
- PENTRU PROGRAMARILE LA INTERVIU SE POATE SUNA ZILNIC INTRE ORELE 9.00-16.00, LA NUMERELE DE TELEFON 327.79.79, 327.66.55.

Sarcini si atributii:
- Preluarea avizarilor (avizari scrise si apeluri telefonice);
- Receptionarea documentelor direct de la asigurati;
- Aplicarea instructiunilor privind circuitul corespndentei conform ROF;
- Deschiderea dosarelor operative;
- Derularea dosarelor operative privind asiguratii romani in strainatate;
- Emiterea scrisorilor de garantie in limitele de competenta stabilite;
- Solutionarea urgentelor de asistenta direct si/sau prin colaborarea cu ceilalti coordonatori;
- Monitorizarea dosarelor atribuite in raspundere directa;
- Monitorizarea relatiilor de colaborare cu alti clienti;
- Colaborarea cu serviciile de facturare si contabilitate in privinta aspectelor operative.

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
- Studii superioare;
- Ms. Office - bine;
- Avantaj experienta minima in asigurari;
- Cunostinte bune de limba franceza, avantaj cunoasterea limbii engleze;
Candidatul ideal trebuie sa posede bune abilitati de comunicare si relationare interumana; putere de concentrare; rezistent la stres; sociabil.

BENEFICII OFERITE

- Salariul net lunar este de 900 RON in perioada asimilata trainingului necesar desfasurarii activitatii (cu bonuri de masa incluse);
-1150 RON ulterior perioadei de proba dupa promovarea unui test de evaluare a cunostintelor dobandite in training;
- Programul de lucru se desfasoara dupa o structura complexa:
- doua saptamani de la 7:30-14:30
- doua saptamani de la 14:30-21:30
- O saptamana de la 21:30-7:30.
- Se lucreaza 4 weekend-uri din 8.
- Forma de angajare contract individual de munca;
300 - 400 EURO / luna

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE MULTINATIONALA CU ACTIVITATE DE BROKERAJ IN ASIGURARI CU O VECHIME DE 5 ANI PE PIATA.