COORDONATOR ACHIZITII - MARKETING PAPETARIE

RTC OFFICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza si organizeaza activitatea departamentului din punct de vedere functional si administrativ
Urmareste dezvoltarea gamei existente de produse, identificarea de noi game de produse, de furnizori interni şi externi de produse si ii propune spre aprobare directorului de departament
Participă la încheierea si negocierea contractelor cu furnizorii
Urmăreşte derularea contractelor şi respectarea clauzelor acestora
Realizează studii de piaţă pentru produsele comercializate de companie din punctul de vedere al relaţiei cerere-ofertă, al evoluţiei preţurilor, al metodelor de promovare
Coordoneaza elaborarea planurilor de marketing pe peri6. Participă la identificarea nevoilor de pregatire a personalului din subordine.
Asigură instruirea personalului privitor la activitatile coordonate şi asigură inducţia noilor salariaţi din departamentul condus

CERINTE

Studii superioare finalizate (de preferat Studii Economice - Marketing)
Experienta post similar/ achizitii-marketing Studii superioare finalizate (de preferat Studii Economice - Marketing)
Experienta post similar/ achizitii-marketing ¿ min 2 ani
Cunoasterea pietei ¿ constituie avantaj
Cunostinte operare PC ¿ nivel avansat
Cunostinte limba engleza ¿ nivel avansat
Comunicare, deschidere, abilitati de organizare/ coordonare/ negociere
Permis auto cat. B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Posibilitati de dezvoltare atat in cadrul firmei cat si in cadrul Grupului;
Integrarea intr-un mediu dinamic.

Lider national in distributia de produse de birotica si papetarie