Coordonare Departament Controlul Concurentei (Cod CDCC TIP)

Kaufland Romania SC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea urmaririi concurentei in filiala pentru obtinerea de preturi,obtinerea de sortiment si actualizari la sistemele de concurenta;
- Organizarea actualizarilor convenite, asigurarea termenelor, calitatii si cantitatii;
- Pregatirea informatiilor legate de concurenta (preturi, date de deschidere, informatii despre sortiment) pentru calcule si raportare catre management;
- Planificarea si verificarea costurilor ce apar odata cu actualizarea;
- Purtarea de discutii de acord cu departamentul de achizitii referitor la planificarea actualizarii, propuneri conjugate in cazul sortimentelor straine, stabilirea concurentilor;
- Realizarea de rapoarte regulate conform matricei de rapoarte;
- Contactul cu filialele in ceea ce priveste scolarizarea, convenirea actualizarilor curente;
- Importul si prelucrarea ulterioara a preturilor concurentei ;
- Mentinerea modificarilor relative la concurenta in filiala;

CERINTE

- Experienta in vanzarea cu amanuntul
- Cunostinte bune de PC (Microsoft Office, Internet)
- Cunostinte de baza SAP (nu un modul special)
- Cunostinte de limba engleza
- Cunostinte de limba germana (reprezinta un avantaj);
- Abilitati analitice;
- Capacitate de a se impune;
- Cunostinte generale privitoare la sortimentul de produse alimentare si nealimentare.

Cu peste 800 de filiale Kaufland este pe plan intern si international una din cele mai dinamice companii din domeniul comertului cu amanuntul din Germania.
Calitatea, gama diversificata de produse cat mai ales preturile mici sunt pentru client cele mai importante criterii de alegere.
Kaufland indeplineste exact aceste dorinte.
La Kaufland clientul este mereu in centrul atentiei.
Acestea sunt bazele succesului nostru.

Doriti sa va alaturati unei echipe de succes ?

Atunci va rugam sa ne trimiteti scrisoarea de intentie si CV-ul specificand pozitia si codul pozitiei pentru care aplicati.
Va rugam sa ne comunicati informatii in legatura cu disponibilitatea de a incepe activitatea in cadrul firmei cat si asteptarile salariale.
Numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.