CONTROLOR TEHNIC DE CALITATE (CTC)

GEALAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verifica profilele de PVC finale in conformitate cu planurile calitatii si cu instructiunile de control aprobate.
- inregistreaza pe suport informatic, in formularele stabilite, toate rezultatele obtinute in urma verificarii profilelor
- izoleaza profilele de PVC care nu corespund in totalitate cerintelor de calitate, pana la luarea unei decizii privind modul de tratare a neconformitatii
- completeaza cate un Raport de neconformitate pentru fiecare profil neconform
- participa la toate instruirile referitoare la controlul, asigurarea si managementului calitatii, la protectia mediului si la securitatea muncii

CERINTE

•pregatire profesionala: studii medii /postliceale /superioare tehnice
•experienta (pe un post similar): min. 3 ani
•aptitudini: tehnice, capacitate organizatorica, corectitudine, meticulozitate, initiativa, rapiditate in decizii
- disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi (laboratorul de verificare este atasat fabricii de productie profil PVC, care functioneaza in flux continuu)

BENEFICII OFERITE

- PACHET SALARIAL ATRACTIV + BONURI DE MASA
- FORMARE / DEZVOLTARE PROFESIONALA
- BONUSURI IN FUNCTIE DE PERFORMANTA

Gealan Romania apartine grupului german Gealan si si-a dezvoltat competentele in industria de extrudare a profilelor PVC.