CONTROLOR TEHNIC DE CALITATE

ID SARRIERI DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- depisteaza si raporteaza problemele de calitate ale materialelor, materiilor prime si auxiliare si ale produselor finite si urmareste solutionarea acestora;
- urmareste respectarea prescriptiilor de calitate la fiecare punct de lucru;
- are responsabilitatea sa asigure fiecarui muncitor toate informatiile necesare executarii corecte a operatiilor implicate de procesul de confectionare a articolelor de lenjerie;
- informeaza seful de departament privind neregulile constate;
- solicita intreruperea operatiei care nu indeplineste conditiile de calitate cerute;
- solicita intreruperea fabricatiei pentru loturi care prezinta deficiente grave de calitate;
- tine evidenta punctelor de lucru si operatorilor unde se semnaleaza deficiente repetate de calitate si ia masuri pentru eliminarea lor;
- raspunde de urmarirea remedierii deficientelor de calitate constatate;
- raspunde de asigurarea asistentei tehnice de calitate pe toata durata procesului de lucru, impreuna cu asistenta de linie;
- decide respingerea produselor necorespunzatoare gasite in oricare dintre stadiile de productie, in functie de cerinte.

CERINTE

- experienta min 1 an in domeniul CTC confectii (sau ca tehnician);
- o buna cunoastere a operatiilor pe care le presupune procesul de confectionare (zig zag, doua ace etc.);
- spirit de observatie foarte bine dezvoltat;
- rezistenta la stres;
- simtul responsabilitatii, integritate, corectitudine;

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant.

Bine cunoscut producator de lenjerie de dama cu o retea de distributie in extindere in intreaga lume.