Controlor Intern

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura activitatea de urmarire si control intern a directiei, conform legislatiei emise de entitatile care reglementeaza activitatea cu titluri ;
Aduce la cunostinta angajatilor toate reglementarile aparute pe piata de capital, cerceteaza permanent legislatia si piata de capital, pentru a cunoaste evolutia reglementarilor si a conjucturii economice ;
Cerceteaza pozitia departamentului in cadrul pietei de capital si monitorizeaza aplicarea prevederilor legale incidente activitatii cu titluri;
Previne, propune solutii de remediere si raporteaza managementului toate situatiile de ¿ncalcare a legilor, reglementarilor aplicabile pietei de capital sau procedurilor interne;
Participa la actualizarea instructiunilor si procedurilor specifice si informeaza conducerea departamentului despre orice modificare legislativa care impune modificarea procedurilor interne,
Pastreaza legatura directa cu CNVM si pietele reglementate si asigura remedierea tuturor situatiilor de ¿ncalcare a legilor si reglementarilor aplicabile pietei de capital sau a procedurilor interne.

CERINTE

Experienta de minim 1 an pe un post similar;
Atestare CNVM pentru desfasurarea activitatii de control intern;
Cunoasterea legislatiei specifice pietei de capital in vigoare;
Rigoare, spirit critic si analitic ;
Capacitate de adaptare si anticipare intr-un mediu de lucru dinamic, cu schimbari rapide;
Cunoasterea unei limbi de circulatie (engleza sau franceza).

BENEFICII OFERITE

Oportunitati deosebite de dezvoltare a unei cariere intr-o companie solida si dinamica, nou intrata pe piata rom¿neasca, membra a unui important grup financiar international;
Pachet salarial motivant.

Membra a grupului international Societe Generale, prezent in 82 de tari si avand 152.000 de angajati reprezentand 122 de nationalitati, BRD - Groupe Societe Generale pune in centrul politicii sale de resurse umane principiul diversitatii profilelor si experientelor angajatilor sai. Diversitatea ofera BRD capacitatea de adaptare la un mediu de afaceri evolutiv.