Controlor Gestiune

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la intocmirea si analiza rapoartelor periodice catre conducerea bancii precum si la constructia bugetului anual al companiei;
- Participa la pregatirea rapoartelor periodice privind bugetul companiei, asigurandu-se de corectitudinea datelor;
- Analizeaza evolutia rezultatelor financiare in raport cu obiectivele identificand factorii economici care au determinat-o;
- Participa la constructia bugetului anual al companiei la nivel national si a estimarilor pe diverse orizonturi de timp;
- Realizeaza analize punctuale privind impactul financiar al modificarii de tarife sau al lansarii de noi produse;
- Realizeaza studii periodice privind evolutia mediului financiar-bancar;
- Participa in mod activ in toate proiectele privind dezvoltarea aplicatiilor informatice de gestiune.

CERINTE

- Cunostinte solide de contabilitate financiara si de gestiune – IFRS sau ACCA constituie un avantaj;
- Experienta relevanta pe un post similar de minim 2 ani in domeniul bancar;
- Bune abilitati de comunicare si interrelationare;
- Rigoare, spirit critic si analitic;
- Cunostinte de informatica: Word, Excel;
- Bune cunostinte de engleza sau de franceza.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Posibilitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti.

BRD - Groupe SociBRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.