CONTROLOR FINANCIAR INTERN

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Controlorul financiar intern are ca arie de responsabilitate efectuarea controlului bugetar, controlul financiar, urmarirea masurilor corective si consultanta financiara la nivelul diviziilor operationale alocate.

- Controlul efectuat in amanunt pe tematica solicitata, in urma analizelor deviatiilor realizat/forecast
- Participarea la intocmirea raportului de control catre Actionari, Presedintele de Divizie si Administratori;
- Analiza înregistrãrii corecte în contabilitate a documentelor primare, in conformitate cu planurile si instructiunile de control;
- Controlul inregistrarilor in conformitate cu planul de control si instructiunile de lucru;
- Urmarirea activitatilor de implementare a masurilor dispuse;
- Participare la efectuarea controlului eficacitatii masurilor la finalul implementarii;
- Analiza problematicii si identificarea modalitatii de solutionare optime;
- Participa la elaborarea / revizuirea documentelor de proces Controlling, pentru a le mentine in concordanta cu obiectivele si politicile companiei.

CERINTE

- absolvent studii superioare (profil economic);
- minim 1 an experienta pe o pozitie similara;
- cunostinte in domeniul legislatiei de specialitate;
- cunostinte avansate PC (editor de texte, calcul tabelar);
- excelente abilitati de organizare;
- implicare, perseverenta, rezistenta la lucru in conditii de stress; atentie la detaliu.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial avantajos;
- oportunitatea unei experiente profesionale in cadrul unui holding cu peste 4000 de angajati.

RAFAR este divizia de Fashion Retail din cadrul grupului RTC, si este detinatoarea francizei pentru brandurile internationale Debenhams, Sacoor Brathers, Mandarina Duck, Olsen, Bally, Catwalk in Romania.