CONTROLOR DE GESTIUNE (BUCURESTI)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA POSTULUI :
Controlorul de gestiune contribuie la definirea, controlarea, masurarea si realizarea obiectivelor comerciale.
Lucreaza impreuna cu toata echipa magazinului. Utilizeaza cele mai eficiente metode de gestiune pentru a asigura respectarea politicilor angajatorului, avand capacitatea de a propune actiuni corective in sensul imbunatatirii continue a metodelor de gestiune.

RESPONSABILITATI:
efectueaza rapoarte de activitate analizand indicatorii comerciali
efectueaza previziuni pentru contul de exploatare
realizeaza audituri operationale
elaboreaza si urmareste bugetele de investitii ale magazinului
organizeaza si coordoneaza inventarele magazinului
asigura fluxul corect al informatiilor de gestiune
defineste si asigura punerea in aplicare a strategiei de control de gestiune
organizeaza reuniuni de informare si formare pentru colaboratorii sai
respecta si asigura respectarea prevederilor contractului colectiv de munca, a regulamentului intern, a normelor de igiena, a normelor de protectie a muncii si PSI, a normelor de securitate si a politicii si a valorilor companiei.
Joaca un rol activ in coeziunea echipei; mentine o ambianta colegiala si constructiva in echipa din subordine
Garanteaza calitatea procesului de recrutare pentru oamenii din echipa
Angajeaza, integreaza, formeaza si evalueaza echipele
Planifica procesul de detectie a angajatilor cu potential de evolutie
Realizeaza urmarirea si pilotarea indicatorilor de resurse umane ai departamentului si asigura respectarea obiectivelor stabilite la nivel de magazin.

CERINTE

Studii superioare in domeniul economic
Experienta in domeniu - minim 3 ani
Cunoasterea limbii franceze constituie un avantaj
Capacitati dezvoltate de comunicare, viziune globala
Abilitati de coordonare si management al echipei
Rezistenta la stress

BENEFICII OFERITE

Oferta atractiva.