CONTROLOR DE GESTIUNE

BRICOSTORE Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la realizarea bugetelor previzionale anuale si coordoneaza procesul de bugetizare, consolidare si repartizare a bugetelor companiei pe perioade si pe centre de urmarie a bugetelor;
- urmareste in cursul exercitiului financiar executia bugetului, analizand ecarturile aparute si transmite analizele astfel realizate catre directiunea generala;
- pregateste diverse rapoarte si analize bazate pe un sistem de indicatori specifici activitatii de retail;
- analizeaza stocurile lunare si imbunatateste procedurile privind managementul stocurilor si al costurilor;
- participa la conceperea, ameliorarea si implementarea procedurilor de lucru;
- propune noi metode de control;
- face recomandari pentru imbunatatirea operatiunilor comerciale si de gestiune;
- examineaza, analizeaza si raporteaza rezultatele societatii intr-un sitem de raportare intern, specific grupului, utilizand balanta de verificare contabila;
- coordoneaza inventarierea anuala a activelor si pasivelor societatii;

CERINTE

- studii superioare finalizate (preferabil economice);
- experienta pe o pozitie similara minim 3 ani (bugetare, analiza, controling);
- cunostinte limba engleza si/sau franceza la un nivel avansat;
- cunostinte operare pc (MsOffice) la un nivel avansat;
- persoana cu o dezvoltata capacitate de analiza si organizare;
- persoana capabila sa lucreze cu baza de date;
- persoana capabila sa-si culeaga singura datele cantitative si calitative in vederea efectuarii unor analize si in vederea construirii unui sistem de indicatori.

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea dezvoltarii unei cariere;
- mediu de lucru placut si dinamic;
- pachet salarial atractiv.

Grupul francez BRICOSTORE face parte din compania Bresson, infiintata cu mai bine de 155 de ani in urma si beneficiind de deja celebrul "savoir-faire" francez in domeniul comertului si al bricolajului. BRICOSTORE este un lant de magazine de bricolaj care se dezvolta rapid, atat in Romaina, cat si in Europa Centrala. Ne adresam familiilor, amatorilor de decoratiuni interioare, pasionatilor gradinaritului, dar si firmelor profesioniste, punandu-le la dispozitie cele mai competitive preturi de pe piata romaneasca de constructii, amenajari si gradinarit. BRICOSTORE a aparut pe piata romaneasca in anul 2001. In prezent BRICOSTORE a deschis 4 magazine in Bucuresti si 2 in tara, respectiv Brasov si Ploiesti, urmand ca in toamna sa deschida unul si in Constanta.