CONTROLOR DE GESTIUNE

HUMANGEST GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Creeaza, pune in practica si dezvolta metodele si mijloacele de analiza necesare pentru pilotarea performantei activitatilor din perimetrul sau de gestiune.
Asigura controlul de gestiune al perimetrului:
- Anima ciclul de gestiune al intreprinderii
- Coordoneaza, valideaza, consolideaza si sintetizeaza bugetele, repreviziunile si planurile
- Consolideaza si gestioneaza Plan & Buget de investitii anual pentru perimetrul sau
- Analizeaza rezultatele lunare, explicand ecarturile in raport cu obiectivele de performanta
- Alerteaza asupra riscurilor economice si propune masuri de acoperire ale riscurilor
- Participa la definirea obiectivelor economice ale intreprinderii pentru perimterul sau
- Asista directiile operationale in elaborarea si urmarirea planurilor lor de actiune
- Identifica si propune directiilor operationale pistele de optimizare ale costurilor
- Avizeaza din punct de vedere economic deciziile managementului
- Se asigura ca procedurile operationale favorizeaza ameliorarea de rezultate

Realizeaza sintezele rezultatelor lunare ale bugetului si ale repreviziunilor

Urmareste proiectele transversale din punct de vedere al gestiunii

CERINTE

Cautam pentru unul din clientii nostri, important producator din domeniul automotiv, o persoana care sa ocupe postul de Controlor de gestiune

- Absolvent studii superioare - specialitate economica/ financiara
- Experienta in activitatea de control de gestiune minim 3 ani
- Limba franceza nivel avansat
- Bune cunostinte a pachetului Microsoft Office;
- Capacitate de analiza si sinteza, spirit organizatoric;
- Capacitate de adaptare la sisteme noi de lucru;
- Rigurozitate
- Transparenta, transversalitate
- Abilitati de comunicare
- Buna reactivitate

Companie multinationala din domeniul resureslor umane, noi suntem cei care iti oferim solutiile juste adaptate nevoilor tale.