CONTROLOR DE GESTIUNE

BRICOSTORE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza si urmareste realizarea bugetului anual;
- alcatuieste rapoarte si analize bazate pe indicatori financiari si economici, previzionali, cu privire la activitatea si performanta firmei ;
- coreleaza indicatorii si analizele realizate cu propuneri de actiune in activitatea operationala;
- gestioneaza procesul de control si optimizare a costurilor;
- supravegheaza planificarea financiara si intocmirea bugetelor de venituri si cheltuieli;
- verifica sistemele de gestiune ale societatii;
- realizeaza analize periodice ale stocurilor.
- coordoneaza si participa la inventarele periodice;

CERINTE

- studii superioare economice;
- experienta pe o pozitie similara minim 3 ani (activitatea de bugetare, analiza, controling);
- cunostinte limba engleza/franceza la un nivel avansat;
- cunostinte operare pc (Excel) la un nivel avansat;
- personana cu o dezvoltata capacitate de analiza si organizare;
- persoana capabila sa lucreze cu baza de date;
- persoana capabila sa-si culeaga singura datele cantitative si calitative in vederea efectuarii unor analize si in vederea construirii unui sistem de indicatori.

Grupul francez BRICOSTORE face parte din compania Bresson, infiintata cu mai bine de 155 de ani in urma si beneficiind de deja celebrul \"savoir-faire\" francez in domeniul comertului si al bricolajului. BRICOSTORE este un lant de magazine de bricolaj care se dezvolta rapid, atat in Romaina, cat si in Europa Centrala. Ne adresam familiilor, amatorilor de decoratiuni interioare, pasionatilor gradinaritului, dar si firmelor profesioniste, punandu-le la dispozitie cele mai competitive preturi de pe piata romaneasca de constructii, amenajari si gradinarit. BRICOSTORE a aparut pe piata romaneasca in anul 2001. In prezent BRICOSTORE a deschis 4 magazine in Bucuresti si 9 in tara, respectiv Brasov, Ploiesti, Constanta, Pitesti, Arad, Braila, Suceava, Focsani si Oradea.