Controlor de Gestiune

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza si urmareste realizarea bugetului anual

- Furnizeaza, catre membrii Comitetului de Directie, analize bazate pe indicatori financiari si economici, previzionali, cu privire la activitatea si performanta firmei.

- Coreleaza indicatorii si analizele realizate cu propuneri de actiune in activitatea operationala

- Controlul gestiunii stocurillor

- Gestioneaza procesul de control si optimizare a costurilor

- Elaboreaza rapoarte cu privire la activitatea firmei

- Dezvolta si implementeaza BSC (BalanceScoreCard)

- Participa la realizarea procedurilor de lucru

CERINTE

- Studii superioare economice

- Cel putin 2 ani experienta in : activitatea de bugetare, analiza, controling

- Foarte bune cunostinte de limba engleza si/sau franceza

- Abilitati de comunicare oral si scris

- Bune cunostinte operare calculator (EXCELL)

- Capacitate de analiza si organizare

- Integritate

- Capabil sa lucreze cu baza de date atat cea de gestiune a stocurilor care cuprinde aproape 40.000 de articole, cat si cele contabile care pot sa ofere informatiile necesare

- Sa fie capabil sa-si culeaga singur datele cantitative si calitative in vederea efectuarii unor analize si in vederea construirii unui sistem de indicatori care sa permita un bun management al stocurilor si nu numai,

- Trebuie sa fie in permanenta in legatura cu toate departamentele, el elaborand tabloul de bord pt management,

- Participa la elaborarea bugetelor anuale si la urmarirea executarii lor, propunand si mijloacele de realizare ( umane, financiare, tehnice)

- Pune in evidenta abaterile semnificative intre previziuni si realizari, analizand aceste abateri cu responsabilii operationali,

- Este garantul coerentei si conformitatii procedurilor de lucru cu ansamblul regulilor de gestiune ale societatii.

BENEFICII OFERITE

- Multinationala din domeniul FMCG.

- Mediu dinamic de lucru, raportare in engleza/franceza.

Firma mixta romano-austriaca ISG Romania este prezenta pe piata romaneasca din 1999. Incepandu-si activitatea in Ungaria si in Republica Ceha, in prezent ISG furnizeaza servicii specializate in domeniul resurselor umane in tarile Europei Centrale si de Est. ISG are astazi parteneri in Croatia, Cehia, Germania (Stuttgart, Frankfurt), Romania, Serbia, Slovacia, Slovenia. In Austria, ISG acopera intreg teritoriul prin reprezentantele sale din : Vienna, Villach, Graz, Tyrol, Salzbourg, St. Poelten si Wiener Neustadt.