CONTROLOR CREDITE

EURIAL INVEST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supervizeaza situatia incasarilor de la clientii companiei (in special de la cei mai importanti clienti ai companiei) si mentine relatia cu acestia, solutionand problemele de ordin contabil aparute;
Urmareste situatia facturilor neincasate de la clienti emite somatii de plata, initiaza procedura de recuperare a bunului si a creantelor neincasate si urmareste desfasurarea acesteia;
Efectueaza regularizarea creantelor si datoriilor prin emiterea de ordine de compensare;
Verifica sumele incasate si ramase nealocate pe baza rapoartelor emise de catre cei care inregistreaza extrasele bancare in contabilitate;
Verifica si clarifica avansurile emise si neincasate;
Coordoneaza echipa din subordine.

CERINTE

Studii superioare economice;
Experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj;
Engleza - nivel mediu;
Cunostinte de calculator (Wizcount, Excel, Word);
Cunostinte de operare pe calculator;
Atentie la detaliu si acuratete in inregistrarea operatiunilor;
Promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
Capacitate de organizare;
Capacitatea de a lucra in conditii de stres.

DESCRIEREA FIRMEI

Esti o persoana dinamica si ambitioasa?
Cauti noi oportunitati pentru cariera ta?
EURIAL INVEST ofera oportunitati de cariera potrivite pentru toata lumea. Chiar daca sunteti proaspat absolvent de facultate, aflat la inceputul carierei, sau un profesionist cu experienta care isi doreste noi provocari, Eurial Invest va ofera oportunitatea angajarii si sansa de a dobandi noi abilitati si cunostinte.
Va oferim acces la evolutie profesionala, sansa de a avansa, pachete de beneficii interesante si o atmosfera de lucru stimulanta.
Va asteptam sa va alaturati unei echipe de profesionisti, tanara si dinamica!