CONTROLOR CREDITE

EURIAL INVEST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza situatia incasarilor de la clientii companiei (in special de la cei mai importanti clienti ai companiei) si mentine relatia cu acestia, solutionand problemele de ordin contabil aparute;
- Urmareste situatia facturilor neincasate de la clienti emite somatii de plata, initiaza procedura de recuperare a bunului si a creantelor neincasate si urmareste desfasurarea acesteia;
- Efectueaza regularizarea creantelor si datoriilor prin emiterea de ordine de compensare;
- Verifica sumele incasate si ramase nealocate pe baza rapoartelor emise de catre cei care inregistreaza extrasele bancare in contabilitate;
- Verifica si clarifica avansurile emise si neincasate.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj;
- Engleza - nivel mediu;
- Cunostinte de calculator (Wizcount, Excel, Word);
- Cunostinte de operare pe calculator;
- Atentie la detaliu si acuratete in inregistrarea operatiunilor;
- Promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
- Capacitate de organizare;
- Capacitatea de a lucra in conditii de stres.

DESCRIEREA FIRMEI

Esti o persoana dinamica si ambitioasa?

Cauti noi oportunitati pentru cariera ta?

Va oferim acces la evolutie profesionala, sansa de a avansa, pachete de beneficii interesante si o atmosfera de lucru stimulanta.

Va asteptam sa va alaturati unei echipe de profesionisti, tanara si dinamica!