Controlor Credit

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza financiara a potentialilor clienti in vederea aprobarii contractelor;
Contactarea clientilor in vederea recuperarii debitelor restante;
Efectuarea punctajelor cu clientii si reconcilierea soldurilor;
Urmarirea fluxului de incasari;
Intocmirea notificarilor de plata;
Crearea in sistem a clientilor;
Mentinerea legaturii cu departamentul vanzari;
Administrarea bazei de date;
Intocmirea rapoartelor privind situatia creditelor neperformante;
Intocmirea documentatiei privind colectarea (pe cale amiabila sau juridica).

CERINTE

Experienta minima de 2 ani pe o pozitie similara;
Absolvent de studii superioare cu profil economic;
Foarte bune cunostinte de MS Office (in special Excel);
Experienta anterioara in lucrul cu Scala reprezinta un avantaj;
Cunostinte medii de limba Engleza;
Persoana cu atitudine proactiva, atenta la detalii si cu bune abilitati de comunicare.

AUSTRAL TRADE este un lider pe piaţa importului, producţiei şi distribuţiei de articole de birotică şi papetărie, astfel incat, de peste 19 ani, „Stii pe ce te bazezi!”.
Politica noastră de parteneriat cu furnizori de renume pe plan internaţional, majoritatea producători, este cel mai bun mod de a oferi clientilor nostri cele mai bune şi mai noi produse, n exclusivitate.
Specificul activitatii noastre este de vanzare business to business (direct catre birourile companiilor), oferind solutii pentru birou clientilor nostri si oferindu-le consultanta pentru eficientizarea activitatii lor. Astfel, ne dorim ca in echipa noastra de vanzari sa avem consultanti activi, care sa ofere clientilor nostri solutiile potrivite si, in acest fel, sa dezvoltam parteneriate de succes.
Pentru mai multe informatii despre noi, te invitam sa vizitezi site-ul nostru: www.austral.ro