Controlor conformitate reper

S.C.TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Primeste lotul de esantioane sau piese din zona de receptie si verifica aspectul acestora si completitudinea documentelor insotitoare lor (declaratia de conformitate,buletine de masuratori,nota de intrare in receptie);
Selecteaza desenul de executie (semifabricat/piesa simpla/piesa echipata) aferent si ,dupa caz, desenul de trasaj semifabricat turnat specificat;
Selecteaza programul de control pe masina de masurare in coordonate (MMC) asociat verificarii semifabricatului in conformitate cu precizarile si cerintele desenului de executie.

CERINTE

Absolvent liceu tehnic, bacalaureat
Experienta 1-2 ani in zona prelucrari mecanice.
Experienta 1-2 ani in zona de control conformitate
Utilizarea desenelor tehnice.
Utilizarea metodelor si tehnicilor de nasurare cu AMC.
Limba engleza nivel A2
Comunicativ , deschis la lucrul in echipa.
Capabil de efort sustinut si tenace.
Receptiv la nou si voluntar.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.