CONTROLOR CALITATE

Adams Associates Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Executia verificarile in conformitate cu documentatia tehnica insotitoare si cu instructiunile de lucru aplicabile;
Efectueaza inregistrari pe documentatia de urmarire;
Raspunde pentru mentinerea indentificarii si sau a marcajelor reperelor pe care le inspecteaza si celor din spatiul sau de lucru;
Executa inspectia pieselor in ordinea stabilita in documentatie;
Efectueaza inregistrari ale parametrilor sau cotelor atunci cand acest lucru este prevazut in documentatie (fise de masuratori, fise de urmarire, etc);
Intocmeste rapoarte de neconformitate atunci cand constata neconformitati ale documentatiei tehnice sau ale piesei;
Respecta conditiile de pastrare ale DMM-urilor din dotare ;
Semneaza notele de predare finale sau intre sectii doar daca piesele sunt conforme ;
Daca exista rapoarte de neconformitate trebuie sa se asigure ca acestea au fost inchise inainte de semnarea documentelor de predare ;

CERINTE

Studii: cel putin studii medii
Experienta in control calitate
Cunoscator interpretare si citire planuri de executie
Operare PC
Atent la detalii, organizat.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Bonuri de masa;

Clientul nostru este o companie internationala, cu experienta de peste 50 ani in domeniul productiei, de curand prezenta si pe piata romaneasca cu o capacitate de productie moderna situata in Bucuresti, furnizor al unor importante concerne multinationale.