Controller Multinationala

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planifică şi cuantifică activitatea financiară pentru cheltuielile din departamentul Sulpply Chain (achizitii, logistica si tehnic) pentru creşterea eficienţei şi atingerea obiectivelor propuse.

- Efectueaza analize pentru proiecte.

- Întocmeşte planificarea bugetelor pentru cheltuielile din dep. Supply Chain,

- Calculeaza profitabilitatea activitatilor

- Efectueaza analize P&L la nivel regional si total tara.

- Face analize ale profitabilitatii si costurilor.

- Culege şi verifică datele lunar in realizat, le compară cu anul precedent şi planul, prezentandu-le in rapoarte financiare specifice.

- Identifică şi analizează abaterile faţă de plan pe centre de cost, pentru determinarea cauzelor şi propunerea de măsuri corective.

- Informează managerii despre rezultatele obţinute şi abaterile faţă de plan

- Aduce la cunoştinţă rapoartele lunare, pe centre de cost, responsabililor, analizează cu aceştia cheltuielile înregistrate şi abaterile, realizând o comunicare cât mai bună cu toate departamentele.

CERINTE

- Studii superioare economice;

- Experienta in activitati de controlling (de preferat in cadrul departamentului Supply Chain) minim 2 ani;

- Limba engleza ¿ fluent (ambii superiori directi fiind expati) ;

- Foarte bune cunostinte operare calculator (Excel, Word, Power Point)

- Cunoasterea programului SAP reprezinta un avantaj;

Competente:

- Gandire analitica

- Buna capacitate de sinteza

- Foarte buna capacitate de organizare, planificare si actiune ;

- Foarte bune abilitati de comunicare si de prezentare ;

- Proactivitate;

- Capacitate de a lucra sub presiunea termenelor limita;

BENEFICII OFERITE

- Oferta salariala motivanta.

Firma mixta romano-austriaca ISG Romania este prezenta pe piata romaneasca din 1999. Incepandu-si activitatea in Ungaria si in Republica Ceha, in prezent ISG furnizeaza servicii specializate in domeniul resurselor umane in tarile Europei Centrale si de Est. ISG are astazi parteneri in Croatia, Cehia, Germania (Stuttgart, Frankfurt), Romania, Serbia, Slovacia, Slovenia. In Austria, ISG acopera intreg teritoriul prin reprezentantele sale din : Vienna, Villach, Graz, Tyrol, Salzbourg, St. Poelten si Wiener Neustadt.