Contrôleur de gestion

JOBS FACTORY

Job expirat

RESPONSABILITATI

- sarcinile contabile ale firmei (relatia cu auditorii locali), tine registrul contabil, pregateste documentele fiscale ale societatii, TVA, etc.
- sarcinile de control a gestiunii (contabilitate analitica, managementul conturilor) în functie de normele de analiza ale firmei angajatoare si realizarea tabelelor de raportare corespondente destinate managementului firmei din Romania si companiei mama, pregatirea documentelor bugetare anuale, etc,
- gestionarea si plata facturilor furnizorilor
- gestionarea trezoreriei.
- verifica respectarea reglementarilor legislative în vigoare si reglementarilor de ordine interioara;
- participa la inventare;
- emite recomandari pentru corectarea deficientelor si propune masuri de îmbunatatire
- responsabil cu raportarea analitica atât catre directorul general cât si catre grup.
- va respecta procedurile analitice ale grupului pe care va trebui si le implementeze la nivel de filiala.

CERINTE

- expert în contabilitate, tânar, având cativa ani de experienta profesionala mai întâi intr-un cabinet de audit renumit (ar fi un plus), apoi în cadrul departamentului financiar al unei societati, de preferinta din sectorul auto (constructor, importator, societate de leasin/închirieri de masini)
- cunostinte solide operare PC: Excel,Power Point,Word ;
- gândire analitica si sintetica
- capacitate de organizare
- spirit de echipa ce-i va facilita integrarea într-o echipa tânara si restrânsa pentru moment.

BENEFICII OFERITE

Tichete de masa, telefon, asigurari, bonus anual.

Jobs Factory este o agentie de recrutare si plasare de personal. www.jobsfactory.ro / www.emploi.ro