Contract Execution Officer

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigură execuţia contractului în totalitate cu respectarea clauzelor contractuale şi a costurilor bugetate
• Asigură un control eficient al costurilor şi resurselor alocate, utilizate în cadrul bugetelor destinate departamentului sau contractelor
• Reduce pierderile operaţionale în derularea contractelor şi pe perioada depozitării şi transferurilor de marfă
• Asigură transferul titlului de proprietate în mod corect şi fără riscuri, verifică şi asigură corectitudinea documentaţiei, calităţii şi cantităţii mărfurilor achiziţionate şi vandute, reduce pierderile cantitative şi riscurile de depreciere şi furt
• Asigură înregistarea corectă, rapidă şi completă în baza de date a documentelor şi costurilor, asigură emiterea, transmiterea şi înregistrarea, arhivarea corespondenţei şi documentelor contractuale şi procedurale
• Cunoaşte şi respecta procedurile locale şi generale ale companiei

CERINTE

• Diploma de studii superioare economice sau juridice
• 5 ani experienţă în domeniu
• Cunoştinţe tehnice: Incoterms, Reglementarile Gafta/Fosfa regulations, aplicabilitatea TVA, managementul şi calitatea produselor cerealiere, contabilitate primară (facturi, distribuţia costurilor), cunoştinţe baza operare calculator (Excel, Word, MS office)
• Personalitate dinamica, inovatoare, organizată, aptitudini de comunicare, creativă, rezistentă la stress, aptitudini numerice, abilitatea de a lucra şi colabora ca membru al unei echipe;
• Limba Engleza – scris şi vorbit – nivel mediu/avansat
• Cunoştinţe bază operare calculator (Microsoft Excel, Word, Power Point, Internet Explorer, Lotus Notes, SAP)

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.