Content Marketing Creator

CPM MEDIA DIVE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de noi talente pe partea de #content si #outreach. Ce trebuie sa faca candidatul ideal?

- scrie articole care pot deveni virale pe social media in SUA
- implementeaza strategia si directiile planului de creatie
- furnizeaza sloganuri (mesaje publicitare)
- transforma strategiile de marketing in concepte inovative
- aduce idei privind modalitatea de transmitere a mesajelor
- studiaza in mod constant piata si, daca este cazul,
- reformuleaza strategia privind planul de creatie

CERINTE

- Abilitati de comunicare
- Studii superioare absolvite/in curs (Facultate de Comunicare, Jurnalism, Mass-Media)
- Absolvent de cursuri de advertising/jurnalism reprezinta un avantaj
- Detinerea unui portfoliu care demonstreaza creativitatea si ingeniozitatea reprezinta un avantaj
- Cunoasterea tehnicilor de marketing / SEO / basic HTML / Wordpress / basic Photoshop
- Sa stii sa scrii bine in #engleza. Pe partea de continut va trebui sa scrie articole generaliste care prind la public, precum cel de aici http://bit.ly/2dY0nat
- Sa ai competente pe partea de #social media, facebook, twitter. Daca ai experienta cu intretinerea si cresterea unei pagini de #facebook reprezinta un avantaj.
- Sa fii dispus sa lucrezi pe propriul #laptop (cel putin prima luna de zile)

BENEFICII OFERITE

- Nu este nevoie sa vii la birou, iti stabilesti propriul program de lucru de acasa sau de oriunde

DESCRIEREA FIRMEI

Start-up de publishing cu multa experienta pe online.