Content Manager

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Eficientizarea utilizarii continutului editorial cu scopul cresterii traficului pe portalurile web pe care le administram
Propunerea de modificari la texte pentru o mai buna comunicare a mesajului
Analiza actiunilor concurentei

CERINTE

Studii Superioare finalizate, de preferabil in domeniu
Experienta in redactie de minim 2 ani, prezinta avantaj experienta de coordonare a unei redactii
Cunostinte de SEO si Marketing
Abilitati bune de comunicare, relationare si persuasiune
Capacitate de sinteza

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial complex, care include drepturi de profit share la exit, acces gratuit la sala de fitness si masaj.
Posibilitatea dezvoltarii in cariera intr-o companie care acopera o audienta de peste 50% din toti utilizatorii de internet din Romania.

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services
Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro