CONTENT ADMINISTRATOR @ BEWELL.RO

Vodanet Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iti place sa navighezi pe Internet, stii limba engleza cel putin la nivel mediu si vorbesti limba romana corect? Vino alaturi de noi!
Bewell.ro ¿ unul dintre cele mai noi proiecte Vodanet Media ¿ are nevoie de un:

CONTENT ADMINISTRATOR

Responsabilitati:
- redactare si actualizare continut editorial pentru site;
- corectura materiale inainte de a fi publicate;
- traducerea unor texte din limba engleza;
- colaborarea cu Project Managerul pentru imbunatatirea continutului de pe site.

CERINTE

Cerinte de baza:
- studii superioare(finalizate sau in curs)
- cunostinte de Internet, Microsoft Office si Outlook;
- abilitatea de a scrie corect din punct de vedere gramatical;
- limba engleza la nivel mediu-avansat;

Reprezinta un avantaj:
- pasiunea pentru sanatate, natura si sport.
- absolvent jurnalism/ litere/ comunicare
- experienta anterioara in redactare de articole/comunicate/cronici;
- abilitati de comunicare;
- cunostinte de HTML, AdobePhotoshop.

Vodanet Media s-a nascut din pasiunea si ambitia unei echipe tinere care a decis ca publicitatea on-line are un viitor in Romania si a depus toate efoturile pentru a reusi sa se impuna pe piata.
Daca esti in cautarea unui loc de munca dinamic si flexibil, intr-un domeniu nou si plin de provocari, unde poti invata totul despre World Wide Web si poti participa la initierea si succesul unor site-uri si campanii on-line Vodanet Media poate fi locul potrivit pentru tine. Iti oferim oportunitatea de a face parte dintr-o echipa care lucreaza in cel mai activ si mai rapid mediu de comunicare: Internet.
Calitatea pe care o apreciem cel mai mult la angajatii nostri este disponibilitatea de a invata. Web publishing-ul si publicitatea on-line sunt domenii noi, in care specialistii sunt in formare si de aceea noi am ales sa ne formam propriii specialisti.
Ne plac oamenii care accepta provocari si sunt dispusi sa munceasca atat cat este necesar pentru a realiza lucruri remarcabile.