CONTABIL - URGENT!!

PATRIA CREDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Deconturi de cheltuieli;
- Facturi de achizitii mijloace fixe, obiecte de inventor, servicii interne si externe;
- Avansuri imobilizari corporale si necorporale;
- Operatiuni de plati aferente activitatii administrative ale societatii si a transferurilor intre conturi, conform extraselor de cont, in lei si valuta;
- Initierea operatiunilor de plati interne şi externe aferente activitatii general administrative, alimentare carduri business precum şi a platilor de mare valoare prin aplicatiile Multicash ale bancilor partenere, conform drepturilor de semnatura aprobate de Conducerea Societatii;
- Elaborarea fluxului de lichiditati;
- Urmarirea si inregistrarea cheltuielilor anticipate si estimate;
- Urmarirea si inregistrarea debitorilor mai vechi de 90 de zile si provizionul aferent;
- Urmarirea si inregistrarea fiselor de cont ale conturilor de banci corespondente, imobilizari, debitori si creditori diversi;
- Verificarea rapoartelor jurnal de cumparari si de vanzari si fisele de cont ale conturilor de TVA;
- Intocmeste declaratii lunare si periodice aferente datoriilor catre bugetul statului si bugetul asigurarilor sociale de stat;
- Acorda support in cazul controalelor BNR, Administratia Financiara, audit financiar.

CERINTE

-experienta in contabilitate de minim 3 ani, avantaj experienta in domeniul financiar (banca, IFN) sau societati de contabilitate
-abilitati de lucru cu calculator (excel, word)
-limba engleza nivel mediu
-cunostinte de fiscalitate, salarii, TVA, impozit profit - constituie un avantaj

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 13 ani de acordare a creditelor pe piata locala.