CONTABIL- STUDII MEDII- COMPANIE TRANSPORT FEROVIAR

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

evidenta contabila banci lei si banci devize;
evidenta contabila a furnizorilor interni de marfuri;
evidenta contabila a furnizorilor externi de bunuri si servicii
evidenta avansurilor platite catre furnizori si reconcilierea acestora la primirea facturilor;
contabilizare compensari;
reconciliere decontari intre societatile din Grup;
verificare componente solduri: 401, 409, 5121, 5124
verificare si urmarire solduri cont 542 “Avansuri spre decontare
evidenta si urmarirea politelor de asigurare;

CERINTE

- studii medii
- sa probeze o vechime de cel putin 1 an in domeniu
- sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar- contabil
- cunostinte solide de operare PC: pachetul Office
- cunostinte de operare softuri contabile
- capacitate de a redacta rapoarte, de a sintetiza si clarifica informatiile

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Mediu de lucru profesionist

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.